USA

Spojené Státy Americké se rozprostírají v Severní Americe a skládají se z 50 států a několika teritorií. 48 států leží ve středu Severní Ameriky mezi Tichým a Atlantickým oceánem, hraničícím na jihu s Mexikem a na severu s Kanadou. Další dva státy jsou Aljaška, ležící na severozápadě kontinentu a hraničící pouze s Kanadou, a Havaj, ležící ve středním Pacifiku. USA je federální konstituční republika, s hlavním městem Washington. USA je třetí největší zemí podle rozlohy a čtvrtou největší zemí na světě podle populace.

Povrch USA je velmi rozmanitý. Na západě jsou dominantní pohoří – Rocky Mountains, které se táhnou od severu Kanady až do Nového Mexika. Na jihovýchodě nalezneme pouště. Na severovýchodě u hranic s Kanadou se nalézají známá Velká jezera. Severovýchod země a pobřeží Atlantiku je nejhustěji obydlenou částí země.

Města a zajímavá místa USA : Detroit, Las Vegas, New York, Washington, D.C., Aljaška, Death Valley, Grand Kaňon 

Fotogalerie USA :  USA - Yellownstoneský národní park, USA - Národní park White Sands, USA - Washington, USA - příroda, USA - Philadelphia, USA - Pennsylvanie, USA - New York, USA - Niagarské vodopády, USA - New Mexico, USA - Nevada, USA - původní obyvatelé, USA - národní park Grand Canyon, USA - monument Valley, USA - Mexiko, USA - národní park Mesa Verde, USA - lidé, stavby, zajímavostiUSA - Las Vegas, USA - Detroit, USA - Chicago, USA - California, USA - Bryce Canon

Cestopisy z USA : cestopisy z USA

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články