Srí Lanka

 • SRÍ LANKA + DVD

  SRÍ LANKA + DVD
  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress

  Srí Lanka je fascinující země, která v sobě spojuje snad všechny atraktivní touhy cestovatelů.

  Nabídne vám moře plné roztodivných a nevídaných druhů ryb, ideálních míst na potápění a šnorchlování nebo jen obyčejné plavání a koupání se v průzračné a nádherně zbarvené vodě.

  Pro milovníky turistiky jsou tu panenské hory vhodné k výstupům i trekům všech kategorií obtížnosti.

  Kolem zavlažovacích kanálů objevíte krajinu vhodnou pro cykloturistiku. Trasy vás povedou kolem rýžových polí, čajových plantáží, vodopádů v džungli i ruin starých sídelních měst.

  Velkým lákadlem jsou jistě i národní parky a chráněné krajinné oblasti s možností poznat nevídané druhy ptáků a brouků, kde se můžete projet na slonovi nejen ve sloním sirotčinci v Pinnawale nebo potkat mědvěda či jaguára.

  Na Srí Lance lze obdivovat jak přírodu, tak i unikátní a ojedinělé kulturní památky – chrámy, upomínky na Buddhu - Buddhův zub a Buddhovy šlépěje, prastará královská města, Kolombo, Anuradhapuru a Negombo. Setkáte se s proslulým výtvarným uměním a uměním řemesel, zvláště starožitnostmi a batikou, jež jsou chloubou místních obyvatel.

  Pro labužníky je Srí Lanka kulinářský ráj, v němž si mohou dopřát čínskou i indickou kuchyni a ochutnat roztodivné druhy ovoce i zeleniny nebo báječné zákusky a zmrzlinu.

  Rozhodně pak stojí za zmínku i místní slavnosti a svátky, zvláště ten nejznámější - esala pehavera – na který se sjíždějí turisté ze všech koutů planety a který je vířivou přehlídkou barev, tanců a zvířat, představením, na které do konce života nezapomenete.

  V neposlední řadě je pak Srí Lanka střediskem Ájurvédy – tradiční metody přírodní léčby, která vás povznese na duchu i na těle, i v případě, že se cítíte naprosto vyčerpáni, unaveni a cítíte, že vám v životě něco chybí. Masáže, vonné oleje a masti a specializovaná strava vás zcela jistě postaví opět na nohy a dodají vám novou chuť do života.

  Ani nedávná tragédie na těchto skutečnostech nic nezměnila. Srí Lanka – země snů, které se mohou splnit.

  VYŠLO 20. 7. 2005  Formát 132 x 197 mm
  Vazba brožovaná šitá i lepená
  Počet stran 448
  Rok vydání 2005
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 678 Kč
  • Sleva: 136 Kč
  • Naše cena: 542 Kč

  Koupit

 • Srí Lanka - průvodce Lonely Planet

  Srí Lanka - průvodce Lonely Planet

  Už Marco Polo byl přesvědčený, že Srí Lanka je nejkrásnější ostrov podobné velikosti na světě - a nám nezbývá než s ním souhlasit. Prozkoumejte starobylá města Anuradhapura, Polonnaruwa a Sigiriya. Natáhněte se do písku na odlehlých, palmami lemovaných pláží. Vydejte se spolu s poutníky magicky osvětlenou cestou na posvátnou Adamovu horu. Projeďte drkotajícím vlakem přes čajové plantáže na úbočích hor. Tento průvodce vás seznámí s nejkrásnějšími srílanskými zážitky.

      * ZÍSKEJTE ZASVĚCENÉ INFORMACE - znalostmi nabyté kapitoly o kultuře a dějinách jsou vstupenkou pro porozumění místnímu životu
      * JEĎTE NA SAFARI - poznejte blíž srílanské ptactvo, slony a levharty: detailní informace o národních parcích vám ukážou jak
      * NEPROLEŽTE DOVOLENOU - odlákáme vás z pláží pomocí tipů na nejlepší srílanské potápění, turistiku a surfování
      * ROZEZNEJTE KITUL OD KIRI BATH - kapitola Jídlo a pití pomůže vašim chuťovým buňkám vyznat se ve vyhlášené kuchyni tohoto ostrova
      * URČITĚ SE NEZTRATÍTE - podrobné mapy vám ukážou kam jít i jet

  Speciální vazba pro extrémní namáhání, stran 368

  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 399 Kč
  • Sleva: 39 Kč
  • Naše cena: 360 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články