Srbsko

 • Jeskyně PetničkaJeskyně

  Jeskyně leží v západním Srbsku u města Petnica. Byla osídlena již v době paleolitu, z tohoto období pochází také většina archeologických nálezů, jako např. zbytky zvířat z doby ledové.

 • Zlotské jeskyněJeskyně

  Západní podhůří Kučaja v západním Srbsku v okolí vesnice Zlot je bohaté na speleologické lokality. Nachází se zde jeskyně Lazareva, Vodena, Mandina, Vernjikica, Hajdučica a krasová jáma Stojkova ledenica.

  Všechny jeskyně jsou známé pod názvem Zlotské jeskyně.
  Hajdučica je dlouhá 723 m s bohatou výzdobou, Mandina měří 410 m a naleznete v ní množství stalaktitů i stalagmitů. Vodena jeskyně má 180 m a Stojkova ledenica obsahuje horinzontální i vertikální chodby. Všechny jeskyně jsou přístupné jen speleologům, pouze jeskyně Lazareva a Vernjikica může navštívit veřejnost.

 • KragujevacMěsto

  Toto město sloužilo jako hlavní sídlo srbských knížat. Kragujevac je poprvé zmiňován v 16. století.

 • Novo BrdoMěsto

  Jedno z největších srbských středověkých měst a počtem obyvatel i jedno z největších na Balkáně se nachází na vrcholu Malého pohoří 40 km východně od Prištiny. Město bylo postaveno počátkem 14. století jako obchodní centrum pro trhovce, řemeslníky a horníky, v okolí města byla naleziště olova, železa, stříbra a zlata.

 • Ramsarská oblastOblast

  Na seznamu UNESCO se nachází Ramsarská oblast, kde jsou speciální přírodní rezervace, mezi které patří Obedské bažiny, Ludaško jezero a Carská bažina - Starý Begej.

Zpět

Pošlete nám tip na zajímavé místo

form1_Pošlete nám tip na zajímavá místa
 1. * Povinné pole

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články