Spojené arabské emiráty

Doporučená doba návštěvy

Nejvhodnějším obdobím pro turistiku je jarní období (březen - květen) nebo podzim (říjen - prosinec), kdy teploty a vlhkost vzduchu nedosahují extrémních hodnot.

Počasí

V letním období, v měsících od května do září, dosahuje vlhkost velmi vysoké hodnoty a teploty obvykle šplhají ke 40°C. Na východním pobřeží je počasí poněkud snesitelnější díky občasným vánkům. Průměrné denní zimní teploty se pohybují okolo 18-22°C, nejpříjemnější teploty panují v měsících prosince a ledna, kdy se ale mohou vyskytovat dosti silné větry, v pouštních oblastech klesají teploty rapidněji.

 

Předpověď počasí v Abu Dhabi

Předpověď počasí v Dubaji

Předpověď počasí v Ras Al Khaimah

Orientační ceny:

Průměrné ceny za ubytování:

nižší třída: 55-150 AED

vyšší třída: 500-1200 AED

Průměrné ceny za stravu:

jednoduchý pokrm: 10-15 AED

vydatnější pokrm: 20-40 AED

Doprava

Z Prahy létá přímá linka společnosti ČSA do Dubaje, odkud se lze pomocí autobusu přepravit do Abu Dhabi.

Vzdálenosti mezi jednotlivými místy jsou relativně malé, proto se na prvním místě nabízí silniční doprava. Silniční síť je na dobré úrovni. Mezi jednotlivými emiráty není však zavedena pravidelná přeprava. Pravidelné meziměstské autobusové spoje jezdí pouze v rámci emirátu Abu Dhabi a Dubaj. Do menších emirátů zprostředkovávají dopravu minibusy.

Nejvyužívanějším dopravním prostředkem jsou tak taxi, které představují levnou a rychlou přepravu. Taxi se dělí na dva druhy, jedny jezdí v rámci měst, druhé (pro více osob) slouží na delších vzdálenostech.

Rizika

Bezpečnostní situace v zemi je stabilní, obecná kriminalita je nízká. I za každý sebemenší přestupek jsou vyměřovány velice přísné tresty. Krádež se např. trestá useknutím ruky, násilné činy bičováním či kamenováním, extrémní tresty se udělují pašerákům drog, alkoholu a erotických materiálů. Turisté se tak nemusí obávat kriminality ani ve večerních hodinách.

Svátky a zvláštní události

1.ledna - Nový rok, leden - islámský Nový rok, březen - Narození Proroka, říjen - konec Ramadánu, 2.prosince - Národní den, prosinec - Svátek zasvěcení

Očkování

Doporučená očkování

Kurz

1 AED = 5,72 Kč

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články