Spojené arabské emiráty

Dubai (Dubaj)Město

Dubaj, v poslední době nejpopulárnější turistické místo na Zemi. Nejen díky ropným nalezištím toto město zbohatlo, Dubaj má i dlouhou tradici v oblasti námořního obchodu. Toto město láká turisty z Východu i Západu a mísí v sobě prvky moderní západní architektury s východními tradicemi. V podstatě se rozkládá uprostřed pouště, ale návštěvníkům nabízí velký komfort ve všech ohledech. Navíc vzdálené jen 5 hodin letadlem z Evropy.

 

Dubaj vznikalo jako malá rybářská osada. Okolo roku 1830 osadu převzal kmen Bani Yas z oázy Liwa vedený dynastií Maktoum, jež prakticky vládne emirátu se stejným názvem dodnes. Dnes se na tomto místě rozprostírají nejluxusnější hotely na světě, mezi nejznámější patří Burj al Arab, sedmihvězdičkový hotel ve tvaru plachetnice zbudovaný na umělém ostrůvku.

 

Mnoho zrekonstruovaných budov v tradičním stylu lze spatřit ve čtvrti Bastakiya, oplývá velmi působivou atmosférou. Za návštěvu rozhodně stojí Dubajské muzeum, které umožňuje nahlédnout do historie Emirátu. Středem pozornosti je zrekonstruované tradiční tržiště s autentickými zvuky a prvky. Samozřejmě také muzeum mapuje ohromnou rychlost, s jakou se město vyvíjelo. Mezi nejvíce překvapující místa se řadí i Zlaté tržiště, které se převážně soustřeďuje na prodej zlatých předmětů. Za jednu z nejatraktivnějších mešit v okolí se považuje mešita Jumeirah, jež patří mezi malou množinu mešit, do které mají vstup i nemuslimové.

 

Dubaj nabízí i nekonečné vyžití na svých plážích. Místní pláže se považují za jedny z nejvíce bíle zářících pláží na světě. Teplota v oceánu se pohybuje mezi 22-35°C! Velmi atraktivním se stalo potápění a šnorchlování díky umělým úpravám pobřeží, jakožto i výlety lodí např. do oblasti Fujairah. Dubaj má dokonce i svoje zimní středisko, které se nalézá v novém paláci „Centrum Emirátu“. Zde je možno si zalyžovat, ve středisku je udržována stálá teplota pod bodem mrazu. Další zajímavou možností je vyrazit na safari do pouště, kde se lze pokochat jízdou na pouštních dunách v automobilech s pohonem na všechny čtyři kola a pozorováním západu slunce.

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články