Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty jsou federací sedmi emirátů na východní straně Arabského poloostrova s přístupem k Perskému zálivu. Na západě a severozápadě sousedí se Saúdskou Arábií, na jihovýchodě s Ománem a na východě na poloostrově Musandam s Ománskou enklávou bez pevných hranic.

Díky bohatým ropným nalezištím se země stala velmi bohatou, o čemž dokládají i nádherná, luxusní a vzrůstající města. Většinu obyvatel dnes tvoří dělníci z ciziny, kteří pracují na ropných vrtech. Vzhledem ke své zeměpisné pozici si emirát ustanovil důležité obchodní kontakty s Evropou, Indií, Blízkým Východem a Afrikou a díky tomu se zde spolu s tradiční kulturou mísí i prvky západní, východní a jižní africké. Spojené arabské emiráty patří mezi nejliberálnější regiony v této islámské oblasti.

Mnozí šejkové rozpoznali obrovský turistický potenciál této země a investovali mnoho peněz do služeb, infrastruktury a luxusních hotelů. Cestovní kanceláře označují emiráty za „zemi protikladů“, což je spíše reklamní trik, ale není to zase tak mnoho vzdáleno realitě. Přes 90% procent plochy země sice zabírají pouště, ale i ty nabízejí nádherné scenérie pouštních dun, oáz a honosných pohoří. Písčité pláže nabízejí vyžití u břehů Perského zálivu, velká města uchvacují svojí moderní a luxusní architekturou v kontrastu s tradiční kulturou, kam se řadí např. i závody či vyjížďky na velbloudech nebo beduínské trhy.

 

Města a zajímavá místa SAE : Dubaj, Abu Dhabi, Al Ain, Poušť, Fujairah

 

SAE : fotky a fotogalerie : Dubaj, Abu Dhabi  

 

SAE : cestopisy

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články