Severní Korea

Severní Korea se nachází ve východní Asii a obývá severní část Korejského poloostrova. Na jihu sousedí s Jižní Koreou a na severu s Čínou a Ruskem.

Po druhé světové válce se území Korejského poloostrova rozdělilo na dvě části, jižní americkou a severní sovětskou. Jižní Korea se osamostatnila a Severní následovala cestu sovětského systému.

Povrch KLDR je velmi hornatý s hlubokými údolími. Nejnápaditějším pohořím je Nangnim-sanmaek v severnější části země. Nížinné oblasti zahrnují pouze 20% povrhu. Úrodné oblasti se nacházejí v údolí řek, z nichž většina teče na západ do Žlutého moře.

V Koreji prakticky neexistuje svobodné podnikání a všechna turistická zařízení vlastní sám stát. Přiřazení průvodci se postarají o to, aby turisté nepřišli do styku s obyčejnými korejskými občany, kteří mají zakázáno jednat s cizinci bez vládního povolení, a po celou dobu návštěvy si ponechávají cestovní pasy cizinců.

Přes mnohá omezení láká turisty k návštěvě unikátní a nespoutané přírody - zelená moře s vystupujícími pohořími – a k prohlídce buddhistických chrámů a svatyň.

Zajímavá místa a města Severní Koreje : Diamantové Hory, Kaesong, Pchjongjang, Myohyangsan

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články