Rusko

Ruská federace je největší stát na světě. S rozlohou téměř 12 % světové souše (17,1 milionu km2) zahrnuje velkou část východní Evropy a skoro celou severní Asii. Se 142 miliony obyvateli je osmá nejlidnatější země na světě.

Největším městem Ruska je Moskva (9 000 000 obyvatel), druhým největším městem je Petrohrad a třetím Novosibirsk.


Sousedy Ruska od východní Evropy po severní Asii jsou: Norsko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Bělorusko, Ukrajina, Gruzie, Ázerbájdžán, Kazachstán, Čína, Mongolsko a Severní Korea.


Nezávislá Ruská federace vznikla při rozpadu Sovětského svazu na konci roku 1991. Díky nerostnému bohatství v podobě velkých zásob ropy a plynu se už nenachází v hospodářské krizi jako na počátku 90. let, ale propastný rozdíl mezi bohatými a chudými (kterých je v této zemi většina) je nadále veliký.


Přestože podmínky pro cestování v Rusku nejsou ideální (výjimkou jsou obchodní města Moskva a Petrohrad), tak tato zem nabízí celou řadu nádherných míst. Dobrodružně cesty směrem na Sibiř přináší pro cestovatele stále velkou neznámou a proto by si dobrodruzi tuto úchvatnou zatím civilizací nedotčenou zemi neměli nechat ujít.

Města a zajímavá místa Ruska : Ural, Moskva, Puškin, Vladivostok, Rudé náměstí 

Fotogalerie Ruska : Rusko 

Cestopisy z Ruska : cestopisy z Ruska

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články