Keňa

 • KEŇA + DVD

  KEŇA + DVD

  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress

  Druhé vydání turistického průvodce z řady Rough Guide patří k nejobsáhlejším příručkám pro cestování do této oblíbené destinace Východní Afriky.
  Najdete v něm nejen potřebné informace o nejzajímavějších místech země, ale i praktické rady, jak se do nejrůznějších míst Keni dostat (od nejnavštěvovanějších safari parků a pláží Indického oceánů po safari Maasai Mara nebo slézání Mount Kenya).
  Přináší nezaujatý přehled historických, politických a kulturních souvislostí této země i stav zdejšího životního prostředí. Nabízí komplexní hodnocení ubytovacích a stravovacích zařízení všech cenových kategorií.
  Prozkoumejte proto s námi každičký kout této země. Sami si vyberte, kam se vydáte, co si prohlédnete. Nechte se přitom inspirovat desítkami fotografií.
  Neodmyslitelnou součástí průvodce jsou mapy a plánky všech regionů.
  Bonus tvoří multimediální DVD.

  NOVINKA! 2. vydání vyšlo 15. 11. 2007.

   

  Formát 132 x 197 mm
  Vazba brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran 692 + 40
  Rok vydání 2007
  ISBN 9788072175222
  EAN 9788072175222

   

  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 848 Kč
  • Sleva: 170 Kč
  • Naše cena: 678 Kč

  Koupit

 • V rytmu Afriky

  V rytmu Afriky
  Nový cestopis Lucie Kinkorové a Petra Drbohlava již svým názvem napovídá, o jaké téma i zpracování půjde. Autoři nepředstírají, že jejich kniha poskytne detailního průvodce nebo encyklopedický přehled o afrických zemích, ani nenabízejí senzační pohledy do oblastí, kam „dosud noha bělocha nevkročila“.

  Přesto je kniha V rytmu Afriky pozoruhodným cestopisem, zvláště v době, kdy by se mohlo zdát, že vše už bylo objeveno, vše řečeno.

  Jde o sedmiměsíční cestu tří mladých cestovatelů, kteří s batohy na zádech projeli z Jihoafrické Republiky do Etiopie přes Svazijsko, Mozambik, Tanzanii a Keňu a snažili se přitom vidět (a zaznamenat) vše pozoruhodné. Z nebezpečného předměstí Johannesburgu ovládaného zlodějskými gangy se tak s nimi čtenář přesouvá do rozlehlých savan afrického vnitrozemí, do pověstmi opředeného a dodnes tajemného Zanzibaru, zapomenutých horských vesniček nebo do pasteveckých osad v buši.

  To vše cestovatelé absolvují bez velkých finančních nároků, v podstatě způsobem, jakým si po své zemi může dovolit cestovat běžný Afričan. Kniha navíc není jen o cestě samotné. Je hlavně o Africe a Afričanech. I to, vedle čtivého a svěžího stylu, z knihy dělá zajímavé čtení pro každého, koho zajímá poznávání cizích zemí, kultur a osudů…

  Kniha obsahuje 32 stran barevné přílohy.

  VYŠLO 16. 11. 2005

  Formát     160 x 230 mm
  Vazba     pevná vazba s přebalem
  Počet stran     280 + 32
  Rok vydání     2005
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 328 Kč
  • Sleva: 66 Kč
  • Naše cena: 262 Kč

  Koupit

 • Obrazy světa

  Obrazy světa
  Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba připravil další inspirativní publikaci.Luxusní obrazová kniha přináší rozměrné fotografie ze všech šesti kontinentů planety. Snímky jsou doplněny stručným česko-anglickým komentářem. Úvodní slovo napsali, kromě autora, také Miloslav Stingl a Marek Eben.Ze snímků je znát radost ze svobody a kreativní hledání kompozic. Autor svými snímky přírody, detailů přírodních struktur a lidských tváří, nabízí impulsy k novému pohledu na svět.

  Ideální dárek pro Vás nebo Vaše blízké, nabídne emotivní inspirace každému, kdo v sobě nosí cestovatelské sny.

  Jiří Kolbaba je známý český cestovatel, který je v posledních letech stále více vnímán jako originální fotograf. Organizuje četné exotické expedice a ze vzdálených kultur vozí bohatý obrazový materiál. Svými snímky přírody, detailů přírodních struktur a lidských tváří nám dává impulsy k novému pohledu na svět. Kolbabovy snímky vyvolávají radost z krásy a podněty k zamyšlení. Autor nás inspiruje k odvaze a rozhodnutí cestovat, užít dobrodružství a plnit si své sny. Luxusní barevné fotografie jsou doplněny emotivním česko-anglickým textem. Dozvíme se, v jaké atmosféře každý snímek vznikal. Kniha bude pro mnohé skutečným pohlazením duše.

  VYJDE 14. 12. 2005

  Formát     270 x 230 mm
  Vazba     pevná vazba s přebalem
  Počet stran     160
  Rok vydání     2005
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 588 Kč
  • Sleva: 118 Kč
  • Naše cena: 470 Kč

  Koupit

 • KEŇA

  KEŇA
  Ke každému průvodci Rough Guides nabízíme ZDARMA program Zoner Photo Studio 9 Xpress

  Knižní průvodce po Keni z řady Rough Guides se řadí mezi nejoblíbenější průvodce po nejznámější destinaci Východní Afriky.

  Mimo jiné obsahuje: Barevnou část, kde najdete nejzajímavější místa v Keni a přehled divoké fauny. Praktické rady, jak vytěžit maximum z návštěvy této země a dostat se do nejrůznějších míst od nejnavštěvovanějších safari parků přes málo známé rezervace, vysočinu, jezera a pouště do Nairobi a k Indickému oceánu. Podrobný přehled možností ubytování a stravování, které uspokojí nejen všechny mlsné jazýčky, ale i každou peněženku, včetně luxusních hotelů a místních restaurací. Nezaujatý přehled historických, politických a kulturních souvislostí této země i stav zdejšího životního prostředí. Mapy a plánky každé oblasti – celkem 82.


  Výprodej starší verze za speciální cenu!

  Formát     132 x 197 mm
  Vazba     brožovaná vazba šitá i lepená
  Počet stran     752
  Rok vydání     2003
  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 798 Kč
  • Sleva: 699 Kč
  • Naše cena: 99 Kč

  Koupit

 • Keňa - průvodce Lonely Planet

  Keňa - průvodce Lonely Planet

  Vítejte v Keni, zemi plývající lvími smečkami, kočovnými kmeny i vyznavači nejnovějších módních trendů, říši rovníkových ledovců, okrově rudých pouští a poklidných zátok na pobřeží Indického oceánu. Ať už zde hodláte pozorovat divoce žijící zvířata, zamířit do neprobádané panenské divočiny nebo lenošit na pláži, nakladatelství Lonely Planet je tu od toho, aby vám pomohl s plánováním jedinečného afrického dobrodružství, na která budete celý život vzpomínat.

  * - Vyrazte na safari - stručný přehled základních údajů, které vám pomohou s rozhodováním, plánováním a organizací poznávacích zájezdů nejrůznějších cenových kategorií
  * - Poznejte africkou přírodu - ať už vás lákají výletní plavby podél keňského pobřeží, vyhlídkové lety balonem nad proslulou rezervací Masai Mara nebo výstup na Kirinjagu, rádi vám poradíme, jak na to, kdy a za kolik
  * - Vydejte se ve stopách Velké pětky - naše šestnáctistránková barevná fotopříloha vám skvěle poslouží při výpravách za keňskou zvířenou
  * - Odpočívejte bez starostí - přehled ubytovacích kapacit všech typů a cenových kategorií od jednoduchých přístřešků až po luxusní ekopenziony
  * - Sami si určujte trasu - aktuální informace týkající se všech dopravních prostředků od rušných minibusů až p půvabné tradiční plachetnice

  Speciální vazba pro extrémní namáhání, 480 str., 128 x 197 mm

  Cenová nabídka
  • Bežná cena: 499 Kč
  • Sleva: 49 Kč
  • Naše cena: 450 Kč

  Koupit

Najít průvodce či mapu pro jinou zemi

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články