Keňa

Keňa (oficiálním názvem Republic of Kenya) je republika nacházející se na východním pobřeží Afriky. Rozprostírá se mezi státy Etiopie a Tanzánie, dále sousedí s Ugandou, Somálskem a Sudánem. Díky velké početnosti národních parků, které se nacházejí v místních savanách, je významnou turistickou destinací.

I přesto, že Keňa leží přímo na rovníku, vyznačuje se velkou rozmanitostí krajiny. Většina území je rozsáhlá náhorní plošina s tektonickým příkopem, na jeho okraji vystupují masívy vyhaslých i doposud činných sopek. Krajina je zde prostě rozmanitá, tropické pobřeží, step, pouště, stále zelené lesy i hory s ledovci, to vše zde může uspokojit i toho nejnáročnějšího turistu.

Zemí prochází Velká příkopová propadlina, na které vzniklo několik jezer. Nejznámnějším z nich je jezero Turkana. Největším jezerem Keni a zároveň i celé Afriky je však jezero Ukerewe (Viktoriino jezero) s rozlohou 69 485 km2

Šest procent z celého území státu zaujímají chráněná území (přes třicet národních parků). Národní park Sibiloi u východního pobřeží Rudolfova jezera je jednou z oblastí líhnutí krokodýla nilského.
Keňa se vyznačuje jednou z největších porodností na světě.


Města a zajímavá místa Keni:

Indický oceán,Serengeti,Ruiny Gedi,Nairobi,Kilimandžáro

 

 

Keňa - fotky a fotogalerie:

příroda a Keňa

Keňa- cestopisy:

cestopisy z Keni

 

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články