Jordánsko

Doporučená doba návštěvy

Zimní měsíce jsou vhodné pro cestování a poznávání Jordánska.

Počasí

Jordánské klima ovlivňuje Středozemní moře, zimy jsou chladné a léta suchá a teplá. Nejstudenějším měsícem je leden, průměrné zimní teploty se pohybují okolo 7°C, občas mrzne. V údolích dosahují letní teploty až 49°C v měsíci srpnu, v Ammánu se pohybují okolo 26°C. Pouště zažívají drastické změny v teplotách a vanou zde mrazivé větry ze střední Asie. Deštivé období nastává mezi měsíci listopadem a dubnem.

 

Předpověď počasí v Ammánu

Předpověď počasí v Al Jafr

Předpověď počasí v Aqabě

Orientační ceny:

Průměrné ceny za ubytování:

nižší třída: 6-18 JOD

vyšší třída: 70-150 JOD

Průměrné ceny za stravu:

jednoduchý pokrm: 1-3 JOD

vydatnější pokrm: 6-12 JOD

Doprava

Letecky se lze do Ammánu dopravit např. z letišť v Londýně, Paříži, Frankfurtu či Milána.

Silniční síť v Jordánsku má velmi dobrou úroveň. Autobusová síť JETT spojuje hlavní město s ostatními částmi země. Do menších měst zajíždějí soukromé minibusy, které však jezdí velmi nepravidelně.

Železniční doprava prakticky neexistuje.

Ve většině měst jsou dostupné taxíky, které mají žlutou barvu podobně jako v New Yorku, mohou posloužit i k přepravě na větší vzdálenosti. Doporučuje se dohodnout cenu předem.

V Jordánsku operuje mnoho kanceláří, které umožňují pronájem automobilu, k jehož řízení je zapotřebí mezinárodního řidičského průkazu.

Rizika

V Jordánsku je velmi dobrá bezpečnostní situace a kriminalita je na nízké úrovni. Ženám se doporučuje nenosit výstřední oblečení.

Svátky a zvláštní události

1.1. - Nový rok, 30.1. - Narozeniny krále Abdulláha II., 7.2. - Nástup krále Abdulláha II. na trůn, 1.5. - Svátek práce, 25.5. - Den nezávislosti, 10.6. - Den armády, duben - Narozeniny proroka Mohammeda, srpen/září - Mohamedova cesta do Jeruzaléma a do nebe, říjen - Ramadán

Očkování

Doporučená očkování

Kurz

1 JOD = 29,69 Kč

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články