Jordánsko

Jordánsko se nachází na Středním Východě a sdílí hranice s Izraelem a Palestinou na západě, se Sýrií na severu, s Irákem na východě a se Saúdskou Arábií na jihu.

Geografický povrch Jordánska tvoří ze čtyř pětin vyprahlé pouště. V jižních částech se povrch zvrásňuje do podoby hlubokých kaňonů a vysokých pohoří, které stoupají do výše 1500 m.n.m. Údolí se rozprostírají spíše v západních částech, nejnižšími místy jsou Velká příkopová propadlina ve výšce 209m pod hladinou moře a Mrtvé moře ve 408m pod hladinou moře, což je nejnižší místo na světě. Půdy Jordánského údolí na západním okraji země jsou velmi úrodné. Naopak vysoká pohoří se nachází na severozápadě, kde nadmořská výška dosahuje hodnoty 3500 m.

Jordánsko je jednou z nejvíce vzrušujících zemí na Středním Východě. Mnohé biblické příběhy se odkazují na jordánská místa, která skrývají zajímavou historii či ztracená města. Dokonce je možné zavzpomínat na Lawrence z Arábie a vydat se po jeho stopách. Jordánsko je vyhledávané i pro své pláže a možnosti potápění v Rudém moři.

 

Zajímavá místa a města Jordánska : Ammán, JD. MADABA, Jerash, Petra, WADI RUM

 

Jordánsko : fotogalerie 

 

Jordánsko : cestopisy 

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články