Jižní Korea

Korejská republika zaujímá jižní část Korejského poloostrova, jež obklopen Žlutým a Východním mořem, v oblasti východní Asie. Na severu hraničí se Severní Koreou a přes Korejský průliv s Japonskem.

Jižní Korea vznikla roku 1948 po druhé sv. válce oddělením od Severní Koreje. Po období korejské války dosáhla země hospodářského rozkvětu a v 90. letech již patřila významné ekonomické státy.

Jižní Korea patří mezi hornaté země. Nížiny nalézající se převážně na západě a jihovýchodě zaujímají pouze 30% celkového území. Můžeme ji tak pomyslně rozdělit na tři hlavní oblasti: východní region s vysokými pohořími a pobřežními rovinami, západní region s rozsáhlými planinami a kopcovitými útvary, a jižní region, jež je tvořen spletí pohoří a údolí na západě kontrastující s rozsáhlou kotlinou s řekou Nakdong na jihovýchodě.

Jižní Korea představuje skloubení tradiční tváře s moderními prvky. Zahalená do zeleně se svými šedavými horami nabízí hluboké přírodní procítění. Všude na čerstvém vzduchu lze potkávat Korejce oděné do odvážného šatstva poslední módy.

Zajímavá místa a města Jižní Koreji : Pusan, Soul, Okolí Soulu a provincie Gyeonggi-do, Jejudo

Jižní Korea : fotografie

Jižní Korea : cestopisy 

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články