Japonsko

Japonsko je ostrovní země nacházející se ve východní Asii. Skládá se z více než 3000 ostrovů, přičemž naprostá většina z nich je velmi malá. Uvádí se proto jen čtyři největší: Hokkaidó, Honšú, Kjúšú, Šikoku. Nejbližšími sousedy Japonska jsou Korea (Jižní i Severní), Čína a Rusko. Japonské břehy jsou omývány Okotským mořem ze severu a Východočínským mořem z jihu.

Povrch země je velmi hornatý, mnohé sopky jsou stále vulkanicky aktivní, největší a neznámější z nich je Mt. Fuji. Nížiny, jakožto nejvíce obývané oblasti, a úrodná pole se rozkládají převážně ve východní části.

S populací okolo 128 mil. obyvatel figuruje na desátém místě nejlidnatějších zemí světa. Japonsko se řadí mezi nejvyspělější státy světa a kulturně velmi bohaté země. Právě odlišný historický a kulturní vývoj láká turisty z celého světa.

Japonsko je známé přes svoji technologickou vyspělost a moderní architektonické pojetí velkých aglomerací, avšak pravý ráz Japonska je obrazem nádherných scenérií s nedotčenou přírodou v harmonii s náboženskými stavbami.

Města a zajímavá místa Japonska : Hora Fuji, Kyōto-shi (Kyoto), Nagoya, Osaka, Tōkyō (Tokyo)

Fotogalerie Japonska : Japonsko  

Cestopisy z Japonska : cestopisy 

 

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články