Itálie

 • BenátkyMěsto

  Město stojí na 118 ostrovech se 150 kanály překlenutých více jak 400 mosty. Bylo založeno v roce 452 Venety, ponichž dostalo svůj italský název "Venezia".

 • FlorencieMěsto

  Florencie je krásné město s dochovaným historickým centrem a s mnoha renesančními památkami. Díky tomuto bohatství je 2. nejnavštěvovanějším městem Itálie.

 • NeapolMěsto

  Neapol byla založena Řeky, kteří v neapolském zálivu viděli možnost vhodného přístavu obklopeného úrodnou půdou. Město nazvali "Nové město" neboli Neapol. Ve 4. stol. př.n.l. bylo dobito Římany. Přesto řecký jazyk a zvyky se uchovali po dalších 800 let.

  Z tohoto města pochází dvě světoznámá italská jídla - špageti a pizza.

 • PisaMěsto

  Původně malá osada na pobřeží moře založená Etrusky. Dnes malé město, proslulé "šikmou věží".

 • PompejeMěsto

  Římské město Pompeje bylo založeno v 7. století př.n.l. Pompeje a sousední obce byli zničeny výbuchem sopky Vesuv 24. srpna r. 79 n.l. Nános až pěti metrů popela a kamení zakonzervoval stav celého města a nám tak dnes poskytl svědectví, jak zde žili lidé téměř před 2 000 lety.

 • Taormina (Sicílie)Město

  Toto nádherné město se rozkládá v kopcích na severovýchodě sicilského ostrova, mezi Messinou a Catanií. Užijte si strmého stoupání úzkými serpentýnami až do nebe. Pod sebou zanecháte nádherné pláže a výhled na Jónské moře, které je v této oblasti mimořádně teplé. Při vstoupení jednou ze dvou bran se octnete ve víru živé hudby, umění a exotických vůní.

 • EtnaSopka

  Nejznámější, nejaktivnější a současně nejvyšší sopkou Evropy je ETNA. Leží na východě italského ostrova Sicílie nedaleko pobřeží, nachází se mezi evropskou a africkou kontinentální deskou.

Zpět

Pošlete nám tip na zajímavé místo

form1_Pošlete nám tip na zajímavá místa
 1. * Povinné pole

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Itálie - aktuální nabídka

Aktuální články