Indie

Indie se rozprostírá v části Asie zvané Indický subkontinent. Hraničí s Pákistánem na západě, s Čínou a Nepálem na severu, s Bhútánem na severovýchodě, s Bangladéší a Myanmarem na východě, se Srí Lankou, Maledivami a Indonésií na jihovýchodě, které leží v Indickém oceánu. Indie figuruje na sedmé příčce žebříčku největších států na světě a na druhé, co se počtu obyvatel týče. Představuje velmi různorodý stát z hlediska etnických skupin, geografie, kultury, jazyka i počasí.

Indie je domovem následovníků nejstarší civilizace na světě, která se rozvíjela v povodí řeky Indus, jejíž kořeny sahají až do let 2500 př.n.l. Po staletí tuto zemi obývaly rozsáhlé říše a království. Díky tomu Indie nabízí nesčetné bohatství historických a kulturních památek. Cizí nadvláda vzbudila národní indické cítění a roku 1947 získala Indie nezávislost. Část Indie ovšem podléhala nadvládě muslimského Pákistánu. Z důvodu nejednotného náhledu na podobu hranic a hinduisticko-muslimským rozdílům docházelo k rozepřím, které vyústily ve dva válečné konflikty o oblasti Jammu a Kašmír, o jejichž teritoriálním statutu není dodnes rozhodnuto.

Indie představuje rozdíly ve všech oblastech života. Od zaříkávačů hadů, farmářů až po vysoce vyspělé inženýrství. Mezi severem a jihem existují propastné rozdíly v geografii, kultuře i počasí. Přes prvotní chudoby a znečištění lze v této zemi nalézt velmi bohatou a hlubokou kulturu, nádheru přírodních scenérií a dosud netušené dobrodružství.

 

Města a zajímavá místa Indie : Bombaj, Delhi (Dillí), Hyderabad, Jaisalmer, Karnataka

 

Fotogalerie Indie : fotografie

 

Cestopisy z Indie : cestopisy

 

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články