Čína

Shanghai (Šanghaj)Město

Šanghaj je nejrozsáhlejším městem v celé Číně a tento fakt platil i pro celý Dálný Východ do 30.let 20.stol. Představuje nejrozvinutější město v komunistické Číně a stalo se velmi navštěvovanou turistickou atrakcí.

 

Dnešní Šanghaj je obchodním a komerčním čínským centrem. Srdcem nynějšího moderního města je Staré město se svou nejstarší ulicí v Číně. Odtud se návštěvníci vydávají na výlety na lodi po řece Huangpu či zhlédnout tržiště Yu Juan. Zde se nalézá mnoho menších muzeí a další zajímavá, atraktivní místa, díky kterým stojí za to zdolávat Šanghaj po vlastních.

 

Historický náhled do imperiální Číny nabízí parčík Yuyuan se zajímavými budovami v dřívějším stylu. Naopak moderní centrum Šanghaje Pudong poskytuje pohled do 21.stol. Klid a mír v duši navozuje atmosféra chrámu Longhua, kde lze ochutnat i vegetariánské buddhistické jídlo.

 

Nádherný pohled na město skýtá výhled z televizní věže Orientální perla. V moderním centru Pudong také bylo vystavěno Mezinárodní konferenční centrum, kde se nalézají čínské i západní restaurace, noční klub, tělocvična, plavecký bazén, bowling, biliár, lázně, sauna či nákupní centrum. Místní moderní a velmi rozsáhlé zoo poblíž letiště Hongqiao umožňuje pohled do života exotických zvířat. V žádném případě nepůsobí dojmem betonového zvířecího vězení jako zoo v Pekingu.

Doporučit tuto stránku

Doporučit stránku

Aktuální články